Forum Tokio Hotel
Forum o zespole Tokio Hotel
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PS - Jak robicie grafikę? -> Część II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Tokio Hotel Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ellieska




Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 245
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŁorsoŁ

PostWysłany: Niedziela 22-10-2006, 16:51    Temat postu:

Roxy... pierwsze pytanie w temacie "Jak robicie grawikę - I". jeśli nadal nie rozumiesz, to z chęcią ci to wytłumaczę, tylko powiedz mi którym sposobem: z pędzlami czy z gardientem, i czy w polskim czy angielskim Photoshopie Smile

kliknij do mnie na gg - 1788872, żeby offtopa nie było, wszystko ci na spokojnie wytłumaczę Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Teeta




Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 119
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Szczecin City

PostWysłany: Niedziela 22-10-2006, 20:03    Temat postu:

ellieska, to się "krzywymi" robi, tzn. bierze się piórko w ps, bierze się kolor i obrysowuje to co chce, następna warstwa, bierze się inny odcień koloru, obrysowuje to co chcesz i tak po kolei w ten sposób cieniujesz.

no i tak. od razu, żeby nie było. to jest strasznie żmudna praca, tylko dla cierpliwych, lub dla tych, którzy się strasznie nudzą.
nie otwiera mi się Twój obrazek, ale takie dobre wektory, mogą nawet 1 cały dzień.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rooooxy xD




Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Poniedziałek 23-10-2006, 9:30    Temat postu:

słuchajcie mam prblem z wgraniem Brushy-.--- wszystko sciaagnelam tak jak trzeba,do odpowiedniej wersji i wszystko zgodnie tak jak napisalyscie Grey_Light_Colorz_PDT_46 czym to moze byc spowodowane??

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 23-10-2006, 13:48    Temat postu:

Opisz na czym ten problem polega, co się dzieje..

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rooooxy xD




Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wtorek 24-10-2006, 7:06    Temat postu:

no więc...weszłam w wgrywanie w brushe...i chce to wgrac ale nagle wyskakuje mi ramka: "Brush not pixels" więc ja taka zgacha ... bo wszystko na stronie na ktorej sciagalam bylo napisane ze do Photoshop7.0 ce Grey_Light_Colorz_PDT_46 więc nie wiem

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ellieska




Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 245
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŁorsoŁ

PostWysłany: Wtorek 24-10-2006, 13:24    Temat postu:

A ja mam takie pytanko... do LUNNY, albo jak ktoś wie... Jak Lunna zrobiła swojego avka ruchomego, tzn. że te serduszko się tak świeci?? w photoshopie, na jakijś stronce, czy tam bóg wie gdzie Very Happy. byłby ktoś tak miły, i wytłumaczył ??
z góry thx


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 24-10-2006, 14:44    Temat postu:

Ja to zrobiłam w adobe imageready - dodatku do photoshopa - z wygody. Natomiast możesz tak zrobić w każdym programie do gifów animowanych :]

Najprościej zrobić dwa takie same obrazki, tlyko jeden w tym przypadku z serdeszkiem białym, a drugi z czerwonym (wymiary, rozmieszczenie elementów itd pozostaje bez zmian, tlyko kolor inny). A potem załadować do programu do gifów z bialym serduszkiem jako klatka 1, z drugim jako klatka 2 i ustawić szybkość zmiany klatki (nie wszystkie programy to maja) i animacja zapętlona. No i tyle Razz

Jeśli jakiś problem to zgłoś się na gg Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Świstuś




Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 493
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster.

PostWysłany: Wtorek 24-10-2006, 15:00    Temat postu:

A ja mam też problem.

Bo mam takiego [link widoczny dla zalogowanych]. Da się go jakoś obrócić na prawo też?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 24-10-2006, 15:08    Temat postu:

Image - rotate canvas - flip canvas horizontal Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ellieska




Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 245
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŁorsoŁ

PostWysłany: Niedziela 29-10-2006, 10:34    Temat postu:

ja mam taką prośbeeeeeeeeeeeee........... bo dużo razy tłumaczycie te COŚ ze świecącymi brushami... i tam zazwyczaj jest napisane że trzeba jakiś tam suwaczek przesunąć, ale... GDZIE ON JEST ;D tego nie wie nikt, przynajmniej ja Very Happy miło by było, gdyby ktoś wytłumaczył, najlepiej ze skanami, bo ja mam polskiego PS, a wszyscy tłumaczą dla angielskiego...

z góry thx


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-Longina
TH FC Forum Team



Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: NDM | WAWA

PostWysłany: Niedziela 29-10-2006, 10:58    Temat postu:

Ja tez mam polskiego i jak powiesz mi o to ci dokladniej chodzi to pomoge Very Happy co to sa te swiecace brushe o nie zabardzo czaje, chyba ze chodzi ci o swiatelka jak tu:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KokosowaPalma




Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 382
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z oazy

PostWysłany: Niedziela 29-10-2006, 19:19    Temat postu:

A ja mam taki maly problem:
Jak np. zrobie zdjecie na to zeby bylo szare(greyscale) to potem nie moge uzywac brushow w kolorowych kolorkach tylko wychodza mi np. biale albo szare nie wiem od czego to zalezy i co mam zrobic?
tak samo mam jak np. wezme zdjecie z pomaranczowym tlem to i tak brushe mi wychodza w kolorze o skale ciemniejszym niz tlo na zdjeciu.
I jak zrobic zeby np. na szarym zdjeciu mogla uzyc brusha w kolorze fioletowym itd.??



pozdrawiam

EDIT!
dzieki Teeta teraz juz dziala Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez KokosowaPalma dnia Niedziela 29-10-2006, 23:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Teeta




Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 119
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Szczecin City

PostWysłany: Niedziela 29-10-2006, 19:52    Temat postu:

działasz w trybie rgb (jak coś cmyk to dla drukarni). bierzesz te opcje, gdzie jest skala szarości i dajesz na rgb. wtedy będzie pełny kolor. ale, żeby usunąć kolor z którejś warstwy/obrazka/zdjęcia to: obrazek (picture)> usuń kolor (delete color).

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ellieska




Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 245
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ŁorsoŁ

PostWysłany: Poniedziałek 30-10-2006, 13:43    Temat postu:

Lon.. tak o te Smile i ja nie mam pojęcia, gdzie jest ten cały suwaczek do ustawiania tak jakby światłości ;D . wytłumaczysz??

hehe, nie jestem sama Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Teeta




Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 119
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Szczecin City

PostWysłany: Poniedziałek 30-10-2006, 17:51    Temat postu:

tłumaczę jak ktoś nie wie co z tymi "świecącymi bruszami".
to nie są brusze, tylko teksturki, daje się taką teksturkę na samą górę w okienku z warstwami i tak w tym okienku z warstwami jest ten suwak, klika się na niego i daje się lighten/jaśniej.
jeśli ktoś nie ma tego okienka z warstwami to ma go wyłączone. dajecie na widok i bierzecie na okno z warstwami (nie pamiętam jak to było w ang, to drugie jest jako "windows with layers" czy coś takiego; layer=warstwa).

tutaj są przykładowe takie teksturki (nie mojego autorstwa, niestety nie pamiętam skąd je brałam):
[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KokosowaPalma




Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 382
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z oazy

PostWysłany: Poniedziałek 30-10-2006, 19:59    Temat postu:

Okey, na serio to glupio mi zadac te pytanie ale i tak zadam.
Jak sie wycina cos w photoshope bo ja tego calkowice nie moge znalesc Embarassed , a to cale slice tool to dla mnie czarna magia wytlumaczy ktos?



pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Teeta




Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 119
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Szczecin City

PostWysłany: Poniedziałek 30-10-2006, 20:18    Temat postu:

bierzesz to coś czym się wycina (lasso, najlepiej to drugie, powiększasz dużo razy obraz i możesz działać), zaznaczasz coś co chcesz wyciąć i delete.
najlepiej przedtem ustawić przezroczyste tło (nowy plik i na końcu są 3 ostatnie opcje do wybrania, bierzemy ostatnią i ok). wtedy wklejamy fotkę i możemy wycinać, bez obawy, że zamiast pustego pola pojawi nam się białe tło Wink

tak dla warsztatu to, zaznaczanie z wciśniętym "shift" - dodaje zaznaczenie oraz "alt" - odejmuje. Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KokosowaPalma




Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 382
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z oazy

PostWysłany: Poniedziałek 30-10-2006, 20:53    Temat postu:

no okej ale nie ma latwego wycinania jak np. w paincie? bo to z tym lasso to jest lepsze jak chce sie cos mniejszego wyciac prawda? ale jak sie chce np wyciac jedno zdjecie i wklejic do drugiego?


pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Teeta




Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 119
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Szczecin City

PostWysłany: Poniedziałek 30-10-2006, 21:08    Temat postu:

w paincie nie ma wycinania. tzn. jest, ale nie da się zrobić, tak, żeby pod tą warstwą coś było (np. drugie zdjęcie), jest tylko białe tło. najlepiej się wycina (szparuje) w photoshopie, jeśli ktoś nie ma to polecam paint shop pro. (może o ten program Ci chodziło?, bo samo paint - to myślę, sobie - windowsowy paint Very Happy).

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KokosowaPalma




Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 382
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z oazy

PostWysłany: Poniedziałek 30-10-2006, 21:26    Temat postu:

hmm nie..normalny paint zaznacze sie pole i wycina. No a jak powiem tak np. chce wklejic jedna fotke na druga zeby je np polaczuc(to wiem jak sie robi bo pisze w drugim temacie) ale jak wklejic tak zeby wkejilo sie tak jak bede chciala bo jak poprostu sie polorzy jeden layer na drugi to jedno zdjecie zajmuje cale drugie, to chyba trzeba "wycac"to jedno i wklejic tam gdzie sie chce?nie wiem rozpisalam sie i napewno nie zrosumialas o co mi chodzi Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Teeta




Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 119
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Szczecin City

PostWysłany: Poniedziałek 30-10-2006, 21:47    Temat postu:

w photoshopie po prostu przesuwasz zdjecie, w paincie chyba sie nie da. w ogóle wywal tego painta i ściągaj photoshopa xD

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-Longina
TH FC Forum Team



Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: NDM | WAWA

PostWysłany: Poniedziałek 30-10-2006, 21:53    Temat postu:

ellieska napisał:
Lon.. tak o te Smile i ja nie mam pojęcia, gdzie jest ten cały suwaczek do ustawiania tak jakby światłości ;D . wytłumaczysz??

hehe, nie jestem sama Laughing


Zrobilam juz obrazkowe przedstawienie jak to wszystko opisze to wrzuce i bedzie wszystko jasne jak mojego projestu swiatelka Grey_Light_Colorz_PDT_42 ale nie dzis bo nie mam czasu jutro na bank Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tala_




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 522
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 31-10-2006, 16:20    Temat postu:


Jak zrobić te takie 'świecące' punkciki, jak na avatarze wyżej?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Teeta




Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 119
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Szczecin City

PostWysłany: Wtorek 31-10-2006, 17:50    Temat postu:

to też texturka. poszukaj sobie na livejournal.com wpisująć icons textures czy coś takiego xD
lub na google.
np.
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-Longina
TH FC Forum Team



Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 151
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: NDM | WAWA

PostWysłany: Wtorek 31-10-2006, 20:50    Temat postu:

No dobra obiecałam to pokaże.
Jak zrobic łatwe światełka punktowe.



Teeta juz powiedziala, ze punktowe swiatelka to tez tekstura. Ja stosuje troche szybsza i prostsza metode nakladania ich na avy. Nie zapisuje punktowych swiatelek na dysku bo za duzo z tym roboty.

1. Otwieramy lub robimy ava, aby zrobic szybkie swiatelko najlepiej stworzyc nowa warstwe (shift+ctrl+N)

2. Używajac wiadra z farba , zalej warstwe na czarno i zmien jej tryb mieszania na "mnozenie odwrotnosci" ( ja uzywam mnozenia bo moim zdaniem efekt swiatla wychodzi najlepiej, ale zawsze mozecie eksperymentowac i mieszac jak chcecie Smile ) warstwa znowu stanie sie przezroczysta.

3. Twraz zmieniamy przeplyw pedzla (65% jest wedlug mnie najlepszy, ale zawsze mozna go zmieniac) i wybieramy jego kolor ( tu czerwony). Do swiatelek tego typu uzywamy oczywiscie miękkich pedzli. Steplujemy pedzlem swiatelko na niewidzialnej warstwie w miejscu ktore nam odpowiada.

4. Na jednej warstwie mozna stawiac kilka swiatelek, a jesli chcemy je przesuwac niezależnie od siebie to lepiej na nakladane swiatelko zrobic nowa warstwe i postepowac tak jak przy pierwszeym swiatelku (tu zielone oraz przyklad przesuniecia).

Mam nadzieje, ze wszystko jest jasne jesli nie to prosze pytac.
Latwe, lekkie i przyjemne.

KONIEC Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Tokio Hotel Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin